Nowy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu

Data publikacji: 20.01.2016

Insp. Krzysztof Sidorowicz, były Komendant Powiatowy Policji w Głogowie, został nowym Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, będzie odpowiedzialny za pion prewencji. Zastąpił na tym stanowisku insp. Artura Falkowskiego, który przeszedł na emeryturę.

Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj, 19 stycznia, na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciecha Ołdyńskiego, powołał insp. Krzysztofa Sidorowicza na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, będzie odpowiedzialny za pion prewencji

Nowy Komendant insp. Krzysztof Sidorowicz służbę w Policji pełni od 25 lat. W 1998 r. ukończył studia zawodowe na kierunku - administracja w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W 2002 r. ukończył studia podyplomowe na Wydziale Zarządzania i Administracji Akademii Świętokrzyskiej, a w 2006 r. menedżerskie studia podyplomowe, na kierunku organizacja i zarządzanie w Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu. Od 2007 r. pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie, nadzorując pracę pionu prewencji, a od maja 2012 r. był Komendantem Powiatowym Policji w Głogowie.

Podczas uroczystości Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński, przechodzącym na emeryturę podziękował za lata poświęceń i wyrzeczeń w służbie narodowi i obywatelom. Przekazał słowa uznania za wierność zasadom wyrażonym w rocie przysięgi. Podkreślił też by odchodząc w poczuciu dobrze wypełnionego obowiązku, zawsze z dumą i honorem mówili o policyjnej służbie, której poświęcili dużą część swojego życia. Ich następcom życzył natomiast zaangażowania i sukcesów w realizacji powierzonych zadań.

Podczas uroczystości szef dolnośląskich policjantów, doceniając zaangażowanie w służbie, profesjonalizm i wzorowe wykonywanie swoich obowiązków służbowych, wyróżnił i nagrodził funkcjonariuszki i funkcjonariuszy z Wydziałów Kryminalnego, Dochodzeniowo – Śledczego oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, którzy w ramach Archiwum X, wyjaśnili zbrodnię sprzed 22 lat.

asp. szt. Paweł Petrykowski

Źródło: dolnoslaska.policja.gov.pl