Inspektor Helena Michalak nowym Zastępcą Komendanta Głównego Policji

Data publikacji: 15.01.2016

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak, na wniosek Komendanta Głównego Policji, powołał na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji inspektor Helenę Michalak. Nowa komendant będzie odpowiadała za pion logistyki. Dzisiaj w Komendzie Głównej Policji odbyła się uroczystość jej wprowadzenia.

Uroczystość rozpoczęło złożenie meldunku Sekretarzowi Stanu w MSWiA Jarosławowi Zielińskiemu przez Zastępcę Komendanta Głównego Policji nadinsp. Cezarego Popławskiego. Następnie odczytano decyzję Ministra Spraw Wewnętrznych o powołaniu na stanowisko Zastępcy Komendanta Głównego Policji insp. Helenę Michalak.

Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński wręczył insp. Helenie Michalak decyzję o powołaniu na nowe stanowisko, gratulując jej i życząc aby tę funkcję wypełniała jak najlepiej. Pan Minister przybliżył postać Pani inspektor, jej doświadczenie zawodowe i podkreślił, że Pani komendant „zna doskonale sprawy logistyki, za nie będzie odpowiadała w Komendzie Głównej Policji, a jest to potężne wyzwanie, bo budżet polskiej Policji to prawie 9 mld zł. (…) Jestem przekonany – dodał Pan Minister – że to doświadczenie, które Pani komendant ma za sobą, spojrzenie na potrzeby polskiej Policji i jej możliwości, gwarantują, że będziemy mogli w sposób spokojny patrzeć w przyszłość, biorąc pod uwagę te możliwości jakie daje budżet”. Pan Minister wyraził nadzieję, że wydatkowanie środków budżetowych będzie gospodarne, racjonalne i bardzo odpowiedzialne. Na zakończenie Sekretarz Stanu w MSWiA życzył Pani komendant jak największych sukcesów.

Następnie głos zabrał Komendant Główny Policji. Insp. Zbigniew Maj pogratulował swojej nowej zastępcy. „Policja to wielka armia. Ktoś kiedyś powiedział, że nie ma sprawnej, dobrej armii bez dobrego logistyka. Ja wiem – podkreślił Pan komendant główny – że dzisiaj mamy takiego logistyka - Panią inspektor”. Dodał, że Pani komendant jest osobą bardzo profesjonalną, dobrze wykształconą, ekonomistką, finansistką, osobą młodą z otwartą głową, mającą wiele pomysłów. „Przed Panią inspektor ciężkie, pracowite dni, ale wiem, że podoła, wiem, że jest w pełni profesjonalna. ” – podkreślił insp. Zbigniew Maj. Komendant główny życzył nowej zastępcy samych sukcesów, powiedział, że oczekuje wsparcia Pani inspektor przez kadrę, gwarantując je ze swej strony. Na zakończenie Pan Komendant wręczył swojej nowej zastępcy kwiaty oraz pióro: „ Myślę, że będzie służyło tylko do podpisywania samych mądrych, dobrych decyzji. I żeby było też szczodre dla polskiej Policji, żeby ci policjanci którzy pracują na linii, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo, mieli z tego wszystkiego jak najwięcej” – dodał szef Policji.

Nowa Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Helena Michalak podkreśliła, że dzisiejszy dzień jest dla niej wyjątkowy i podziękowała za ogromne wyróżnienie. „ Z jednej strony ogromne wyróżnienie, ale z drugiej strony dobrze wiem, że wielka odpowiedzialność spoczywa na moich barkach. Mam nadzieję, że moja wiedza, moje doświadczenie i również mój zespół, z którym będę współpracowała, pozwoli mi podołać temu zadaniu” – powiedziała Pani komendant. Kończąc swoje wystąpienie podkreśliła: „Przed nami dużo pracy, dużo nowych wyzwań”.

Źródło: policja.pl