Rywalizuj w bezpiecznej jeździe dzięki forDrivers

Data publikacji: 13.01.2016

Od kilku miesięcy działa forDrivers, aplikacja instalowana bezpłatnie na smartfonach , informuje ona o utrudnieniach na drodze, warunkach pogodowych, przepisach drogowych, czasie jazdy oraz przebytym dystansie.

Za bezpieczną i zgodna z przepisami jazdę użytkownik aplikacji i jednocześnie uczestnik zabawy otrzymuje odznaki, ich ilość pozycjonuje kierowcę w rankingu uczestników, a ci mogą rywalizować o nagrody takie jak smartfony, vouchery do kina. Mogą też zamienić zdobyte odznaki na promocyjne oferty partnerów programu. 

Pod koniec grudnia zakończył się I etap konkursu, gdzie główną nagrodą był Fiat 500. 

Autor i pomysłodawca rozwiązania Marcin Brysiak zapytany w TVP o cel jej powstania powiedział – aplikacja ma motywować do bezpiecznej jazdy i taką jazdę promować. - To dobry pomysł, aby zmieniać na lepsze postawy kierowców - dodał insp. Marek Konkolewski. 

Obecnie z aplikacji korzysta ponad 3 tysiące kierowców jest prosta w użytkowaniu a jej uruchomienie wymaga naciśnięcia tylko jednego przycisku. Od tej chwili nasz telefon wyłącza możliwość dzwonienia i odbierania połączeń chyba, że jesteśmy wyposażeni w zestaw głośnomówiący. Pierwsze statystyki pokazują, że kierowcy korzystający z aplikacji jeżdżą bezpieczniej niż na samym początku. 

Nie trzeba używać aplikacji, jako aplikacji głównej, forDrivers działa w tle w trybie widżetu. Program analizuje liczbę pokonanych kilometrów, porę dnia, w której odbywa się przejazd, czas spędzony za kierownicą, gwałtowność hamowania auta oraz gwałtowność przyśpieszeń, prędkość jazdy względem ograniczeń drogowych, lokalizację telefonu, pracę moduł gps, aktualny ranking.

 

Źródło: fordrivers.pl, infor.pl, tvp.pl