Data publikacji: 13.01.2016

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji na wniosek Komendanta Głównego Policji powołał insp. Daniela Kołnierowicza na stanowisko Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku.

Uroczystość objęcia stanowiska przez nowego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku odbyła się 12.01 br. W spotkaniu uczestniczyli między innymi sekretarz stanu w MSWiA Jarosław Zieliński, Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj, Wojewoda Podlaski Bohdan Paszowski oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Powołując Komendanta minister Jarosław Zieliński życzył insp. Danielowi Kołnierowiczowi jak najlepszej służby na rzecz bezpieczeństwa a Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj pogratulował nominacji.

Nowy Komendant podlaskiego garnizonu Policji insp. Daniel Kołnierowicz służbę w Policji rozpoczął w 1995 roku. Od początku związany był z pionem prewencji i ruchu drogowego. W 2005 roku został Naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku, a 4 lata później I Zastępcą Komendanta tej jednostki. W 2014 roku objął kierownictwo Komendy Powiatowej Policji w Augustowie, gdzie pełnił służbę do tej pory.

Inspektor Daniel Kołnierowicz ma 41 lat jest żonaty, ma dwie córki. Ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz Wydział Prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Pasjonuje się historią i sportem.

 

fot. KWP w Białymstoku

Źródło: podlaska.policja.gov.pl