Informacyjny Serwis Policyjny

MSWiA: Przywrócimy zlikwidowane posterunki policji

Zamieszczony Data publikacji 11.01.2016
Mariusz Błaszczak minister MSWiA zapowiedział, że jego resort przyjmie - zasadę odtworzenia tych posterunków policji, które zostały zlikwidowane za poprzednich rządów.

Minister podczas uroczystości otwarcia Wydziału Obsługi Mieszkańców w Pruszkowie zaznaczył, że zgodnie z zapowiedziami wyborczymi chce przybliżyć administrację państwową do obywateli, nawet tych, którzy mieszkają w małych miejscowościach.

- Polska lokalna powinna być wzmacniana a nie likwidowana - powiedział szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. Podkreślił, że chodzi o odejście od polityki ostatnich ośmiu lat, kiedy jak powiedział, zamykano połączenia kolejowe, urzędy pocztowe czy posterunki policji. - To była błędna polityka. Będziemy robili wszystko, żeby odtworzyć te posterunki - dodał minister.

Jego zdaniem mieszkańcy mają mieć ułatwiony dostęp do urzędów – to mieszkaniec jest najważniejszy, a nie urzędnik – podkreślił.

- To, co możemy zobaczyć w Starostwie Powiatowym w Pruszkowie to jest dobry przykład. Rzeczywiście naszą zasadą jest to, żeby mieszkańcy mieli jak najbardziej ułatwiony dostęp do urzędu. To mieszkaniec jest najważniejszy, a nie urzędnik, urzędnik służy załatwieniu spraw, jakie dotyczą mieszkańca – podkreślił Błaszczak.

 

źródło: polskieradio.pl

 
powrót
drukuj