Przedświąteczne spotkanie opłatkowe w KGP

Data publikacji: 22.12.2015

W Komendzie Głównej Policji odbyło się uroczyste spotkanie opłatkowe kadry kierowniczej Policji. Przybyłych gości powitał i złożył życzenia świąteczne Komendant Główny Policji insp. Zbigniew Maj.

Komendant Główny Policji podziękował za całoroczną ciężką pracę na rzecz bezpieczeństwa. Przyjął także od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. To coroczna akcja przekazywania symbolicznego ognia, zapalonego w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

- Tworzymy wielką rodzinę dobrych, porządnych ludzi. Nie zapominajmy o światełku, które symbolizuje życzliwość ludzką. Na tej życzliwości ludzkiej oparta jest cała nasza formacja. To my służymy ludziom, służymy społeczeństwu. Służyć i chronić to nasza maksyma, której będziemy dalej przestrzegać – powiedział insp. Zbigniew Maj. - Pamiętajmy też o tych policjantach, którzy służąc sprawie bezpieczeństwa oddali swoje zdrowie i życie – dodał komendant. Szef Policji złożył również życzenia zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia, a także realizacji planów i wszelkiej pomyślności w nowym 2016 roku.

Wśród zaproszonych gości oprócz kadry kierowniczej Komendy Głównej Policji i poszczególnych komend wojewódzkich na spotkaniu opłatkowym obecni byli m.in. szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego minister Paweł Soloch, przedstawiciele służb mundurowych i wojska oraz instytucji współpracujących z Policją, a także duchowieństwa. Spotkanie opłatkowe uświetnił występ chóru Komendy Stołecznej Policji.

***

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Polski 13 grudnia, już po raz dwudziesty piąty. Polscy harcerze otrzymali betlejemski płomień z rąk skautów ze Słowacji. Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju została zapoczątkowana w 1986 roku przez austriackich skautów, którzy przywieźli płomień z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem do katedry wiedeńskiej. Stamtąd, dzięki skautom, betlejemski płomień trafia niemal do wszystkich krajów Europy. Betlejemskie Światło Pokoju z rąk harcerzy przyjmują m.in.: Prezydent RP, Prezes Rady Ministrów i Marszałek Sejmu.