Sierż. Agnieszka Bergier-Karkosz niepokonana

Data publikacji: 27.11.2015

Sierż. Agnieszka Bergier-Karkosz po raz szósty stanęła na najwyższym podium podczas mistrzostw świata w Jiu-Jitsu w Bangkoku. Swoje sportowe pasje policjantka doskonale łączy ze służbą, osiągając liczne sukcesy zawodowe.

Sierż. Agnieszka Bergier-Karkosz urodziła się 29 listopada 1991 r. w Sosnowcu. Do Policji wstąpiła w 2012 r., służy w Komendzie Miejskiej Policji w Sosnowcu. Należy do klubu Budowlani Sosnowiec, gdzie trenuje pod opieką Mariana Jasińskiego.

Osiągnięcia sportowe:

  • sześciokrotna mistrzyni Polski w judo, mistrzyni Polski w jiu-jitsu (w latach 2008–2014), dwukrotna mistrzyni Polski Policji w judo,
  • 1. miejsce na Mistrzostwach Europy w Jiu-Jitsu w Holandii (2015 r.),
  • 1. miejsce na Mistrzostwach Świata w Jiu-Jitsu w Bangkoku (2015 r.)
  • 1. miejsce na Mistrzostwach Świata w Jiu-Jitsu we Francji (2014 r.),
  • 1. miejsce na Mistrzostwach Świata w Jiu-Jitsu w Austrii (2013 r.).

Wykształcenie:

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach, ukończyła kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne (specjalność: bezpieczeństwo i porządek publiczny).

Jest instruktorem jiu-jitsu i judo oraz instruktorem taktyki i technik interwencji. W 2014 r. otrzymała wyróżnienie od ministra sportu i turystyki za wyniki w pracy szkoleniowej, której efektem były sukcesy sportowe jej zawodników na arenie międzynarodowej.

Interesuje się sportem, jazdą na motocyklu i motoryzacją. W najbliższym czasie chce móc przekazywać innym swoją wiedzę i umiejętności sportowe z judo, jiu-jitsu, samoobrony oraz taktyki i technik interwencji.

 

Czytaj także: Sportowcy w Policji