Międzynarodowe mistrzostwa strzeleckie

Data publikacji: 24.11.2015

Pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji rozegrano Otwarte Międzynarodowe Mistrzostwa Jednostek Szkoleniowych Służb Mundurowych w Strzelaniu. Mistrzostwa były również ostatnim punktem jubileuszowych obchodów 70-lecia Szkoły Policji w Słupsku. Drużynowo i indywidualnie w tegorocznej edycji triumfowali - po kilku latach przerwy - gospodarze.

Po raz szósty w murach słupskiej szkoły Policji gościli funkcjonariusze jednostek szkoleniowych policji z Polski, Chorwacji, Litwy i Niemiec. W zawodach wzięło kilkanaście drużyn. Wszyscy zawodnicy strzelali z jednego modelu broni Walther P-99 AS - podstawowego pistoletu polskich policjantów. Unifikacja broni miała na celu wyrównanie szans pod względem uzbrojenia.

Uczestnicy zawodów po oddaniu strzałów próbnych startowali w dwóch konkurencjach. Pierwsza to strzelanie statyczne, gdzie zawodnicy w czasie 3 min oddawali 10 strzałów z wymianą magazynka do tarczy TS - 2 umieszczonej na odległości 25m. Druga konkurencja to strzelanie sytuacyjne, gdzie w czasie 30s zawodnik oddawał 12 strzałów do celów umieszczonych w urządzeniach ruchu tarcz. Najpierw zza osłony oddawał 6 strzałów do tarczy TS - 9 oddalającej się, a następnie po wymianie magazynka, przemieszczał się na kolejne stanowisko strzeleckie i oddawał 6 strzałów do tarczy TS - 9 przemieszczającej się poprzecznie. O klasyfikacji końcowej decydowała suma punktów uzyskanych w obydwu konkurencjach. Wyniki mistrzostw przedstawiają się następująco:

KLASYFIKACJA DRUŻYNOWA
1. miejsce - Szkoła Policji w Słupsku (Zespół nr 1)
2. miejsce - Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie
3. miejsce - Centralny Ośrodek Szkolenia Służby Więziennej w Kaliszu
4. miejsce - Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
5. miejsce - Wyższa Szkoła Policji w Oranienburgu
6. miejsce - Szkoła Policji w Słupsku (Zespół nr 2)

KLASYFIKACJA INDYWIDUALNA
1. miejsce - Sylwester Siembrzuch Szkoła Policji w Słupsku
2. miejsce - Hrvoje Marić Akademia Policji w Zagrzebiu
3. miejsce - Adam Hetman Szkoął Policji w Katowicach
4. miejsce - Lechosław Słupski Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
5. miejsce - Arkadiusz Minkiewicz Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie
6. miejsce - Ulf Grassman Wyższa Szkoła Policji w Oranienburgu