Krew na policyjnym parkingu

Data publikacji: 26.08.2009

Ponad dziesięć litrów krwi oddali policjanci i pracownicy Policji podczas dzisiejszej akcji zorganizowanej wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu. Krew, która jak zwykle jest niezmiernie potrzebna, trafi głównie do radomskich szpitali.

Policyjną zbiórkę krwi zorganizował Mazowiecki Związek Zawodowy Policjantów.

Oddając krew możemy mieć świadomość tego, że ten cenny dar uratuje komuś życie. Dzięki niemu ktoś będzie mógł święcić kolejne urodziny dziecka, rocznicę, przeżyć kolejne wakacje, spacer na plaży, noc pod gwiazdami. Taki prezent naprawdę warto podarować!

Policjanci doskonale zdają sobie sprawę z tego, jak ważne jest, by krwi nigdy nie brakowało, nieraz bowiem są świadkami tragicznych wypadków, z których do szpitala przewożono rannych wprost na stół operacyjny. Już od godziny 10:00 na krwiodawców czekał Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu.

To już kolejna taka akcja zorganizowana przez radomskich policjantów i pracowników Policji. Podczas zbiórki krew oddało 26 osób. Każda z osób oddała 450 mililitrów, łącznie zebrano ponad 10 litrów krwi.