III Mistrzostwa Policji w Pływaniu w Lublinie

Data publikacji: 19.10.2015

W Lublinie odbyły się mistrzostwa Policji w pływaniu. Do sportowej rywalizacji stanęło 63 zawodników reprezentujących niemal wszystkie województwa. Patronat nad mistrzostwami objął m.in. Komendant Główny Policji.

Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, komendanta wojewódzkiego Policji w Lublinie, prezydenta Lublina oraz puchary ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło funkcjonariuszom z KWP w Lublinie, którzy zdobyli łącznie 35 medali. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Katowicach, a trzecie policjanci reprezentujący garnizon małopolski. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka z KPP w Oławie, a najlepszym zawodnikiem funkcjonariusz OPP z Warszawy.

W sztafecie męskiej zwyciężyła drużyna KWP w Katowicach, drugie miejsce zajęła drużyna z Lublina, a trzecie funkcjonariusze z garnizonu małopolskiego. W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujący tzw. sztafetę morska.  To dziewczyny, które w lipcu pokonały około 400 km wzdłuż polskiego wybrzeża Temu sportowemu wyzwaniu przyświecał również szczytny cel. Pieniądze zebrane podczas sztafety zostały przekazane na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.