Świetny występ reprezentacji KGP w piłce nożnej w Holandii

Data publikacji: 19.10.2015

W dniach 12-16 października br. w Eibergen w Holandii reprezentacja Komendanta Głównego Policji w piłce nożnej wzięła udział w 33. Światowym Turnieju Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej.

W turnieju wystąpiło ponad 200 reprezentacji z 56 państw w różnych kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Reprezentacja KGP wystąpiła w najwyższej kategorii OPEN, w której zagrało 96 drużyn podzielonych na 12 grup po 8 zespołów. Do następnej fazy pucharowej turnieju awansowały po dwie reprezentacje z każdej grupy oraz 8 drużyn z trzecich miejsc o najlepszym dorobku punktowym (razem 32 zespoły).

Szli jak burza

W meczach grupowych reprezentacja KGP nie doznała porażki, pokonując kolejno bardzo silne zespoły Anglii (wygrana 3:0), Belgii (wygrana 2:0), Francji (zwycięstwo 3:0), Włoch (zwycięstwo 6:0), i Węgier (zwycięstwo 1:0). Największy opór drużynie KGP w meczach grupowych postawiły zespoły z Niemiec oraz Kosowa. Mecze te były bardzo emocjonujące, ponieważ decydowały o awansie drużyny do następnej fazy mistrzostw.

I tak niemiecka drużyna od początku meczu z polskim zespołem rzuciła się do szaleńczych ataków, które przy znakomitej grze obronnej drużyny KGP nie przynosiły bramek. W miarę upływu czasu reprezentacja KGP przejęła inicjatywę, czego zwiecznieniem była przepiękna bramka kapitana reprezentacji Piotra Pacholskiego z KWP w Katowicach. Jednak „niemiecka maszyna” gra zawsze do końca, co udowodniła strzelając w końcówce wyrównującą bramkę na wagę awansu do następnej rundy z trzeciego miejsca w grupie.

Ostatni grupowy mecz z Kosowem miał zdecydować, która drużyna wyjdzie z grupy z pierwszego miejsca. Mecz podobnie jak wcześniejszy z Niemcami był bardzo zacięty i obfitował w wiele pięknych akcji z jednej, jak i z drugiej strony. Polscy zawodnicy grali bardzo uważnie w obronie i co chwilę wychodzili z groźnymi kontrami. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Polaków i to oni zajęli pierwsze miejsce w grupie z bilansem 19 pkt. (6 zwycięstw i 1 remis).

Na świętowanie grupowego zwycięstwa nie było jednak czasu, gdyż następnego dnia w kolejnej fazie turnieju przyszło zmierzyć się z arcytrudnym przeciwnikiem – reprezentacją Rosji. Mecz w 1/16 był dla prowadzącego kadrę KGP selekcjonera Andrzeja Kuczyńskiego meczem szczególnym. W przeszłości nigdy nie udało się pokonać Rosjan. Znakomicie przygotowanie zespołu przyczyniło się do rozegrania najlepszego meczu w mistrzostwach. Zwycięstwo dały reprezentacji KGP dwie przepiękne bramki Daniela Komorowskiego z KWP w Olsztynie oraz kapitana zespołu Piotra Pacholskiego, który okazał się najlepszym strzelcem zespołu, zdobywając 10 bramek. Zwycięski mecz z Rosją kosztował zawodników KGP dużo sił, stąd obawa trenera Andrzeja Kuczyńskiego o wynik w kolejnym meczu w 1/8  finału z reprezentacją Serbii, która od kilku lat plasuje się w światowej czołówce.

Niedosyt, ale i satysfakcja

Mecz z Serbami rozpoczął się bardzo dobrze dla drużyny KGP, która niespodziewanie objęła prowadzenie po bramce Piotra Pacholskiego. Serbowie to jednak drużyna klasowa, która nie poddaje się i podobnie jak Niemcy gra do końca. Kilka minut przed końcem regulaminowego czasu gry serbska drużyna doprowadziła do wyrównania. Gdy wydawało się, że przy remisowym wyniku wyłonić zwycięzcę będą musiały rzuty karne, Serbowie na dwie minuty przed gwizdkiem końcowym przeprowadzili akcję, po której zdobyli zwycięską bramkę, dającą im awans do najlepszej ósemki zawodów. Drużynie polskiej pozostał niedosyt... Ale i tak pierwszy w historii turnieju awans polskiej drużyny do 1/8 finału można uznać za duży sukces.

Zawodnikom reprezentacji Komendanta Głównego Policji należą się podziękowania za godne reprezentowanie Polski na arenie międzynarodowej. Mimo  odmłodzonej kadry zawodnicy KGP w każdym rozegranym w turnieju meczu pokazali olbrzymią wolę walki i bardzo widowiskową  grę.

Liczymy, że doświadczenie, które polscy zawodnicy wynieśli z zakończonego turnieju zaowocuje w przyszłości jeszcze lepszymi wynikami podczas turniejów krajowych i zagranicznych.

33. Światowy Turniej Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej zakończył się zwycięstwem w kategorii OPEN reprezentacji Białorusi, w kategorii +35 reprezentacji Rosji, w kategorii 35+ reprezentacji Chorwacji, w kategorii kobiet reprezentacji Rosji.