Święto Policji w rzeszowskim zarządzie CBŚ

Data publikacji: 14.08.2009

Zarząd w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego Komendy Głównej Policji jest jednym z mniejszych w kraju, ale osiąga bardzo dobre wyniki w walce ze zorganizowaną przestępczością. Już niebawem powiększy się o kolejnych funkcjonariuszy. Dziś w rzeszowskim CBŚ odbyła się uroczysta odprawa z okazji Święta Policji.

Awanse, odznaczenia i gratulacje - to były główne akcenty dzisiejszej uroczystej odprawy z okazji święta Policji w rzeszowskim Zarządzie Centralnego Biura Śledczego. Postanowienia o mianowaniu na wyższe stopnie wręczał podwładnym inspektor Dariusz Rudy, zastępca dyrektora CBŚ. Byli przedstawiciele Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, Delegatury Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci zaprosili też emerytowanych policjantów, którzy tworzyli Centralne Biuro Śledcze na Podkarpaciu. Dziewięciu funkcjonariuszy awansowało na wyższe stopnie (m.in. na stopień inspektora, młodszego inspektor, naczelnika Zarządu w Rzeszowie). Siedmiu otrzymało odznaki "Zasłużony Policjant", sześciu - medale "Za Długoletnią Służbę w Policji".

Zarząd w Rzeszowie jest jednym z lepszych zarządów w kraju, odnosi spektakularne sukcesy w walce ze zorganizowaną przestępczością. Policjanci pracują w trudnym terenie, Podkarpacie to kresy Unii Europejskiej, tędy przebiega granica, która generuje przestępcze patologie.

Przymierzamy się do wzmocnienia zarządu, przybędzie mu etatów, na razie jest jednym z mniejszych w Polsce - powiedział inspektor Dariusz Rudy.

Zarząd w Rzeszowie Centralnego Biura Śledczego składa się z Wydziału do Walki z Przestępczością Ekonomiczną, Wydziału do Walki z Przestępczością Kryminalną i Narkotykową oraz dwóch Wydziałów Zamiejscowych.

(źródło: KWP w Rzeszowie)