Poznań – Kto pierwszy na szczycie Poznania?

Data publikacji: 01.10.2015

Komendant Miejski Policji w Poznaniu insp. Roman Kuster zaprasza funkcjonariuszy Policji do wzięcia udziału w I Biegu po schodach Collegium Altum, najwyższego budynku w Poznaniu. Do pokonania jest blisko 400 stopni. Start 24 października!

24 października br. po raz pierwszy w historii 300 zawodników biorących udział w I Biegu po schodach budynku Collegium Altum Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu pokona 392 schody, 22 pietra i ponad 100 metrów wysokości. Organizatorami sportowego wydarzenia jest Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu oraz Poland Running Academy.

W ramach biegu odbędą się Mistrzostwa Policji pod patronatem Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu insp. Romana Kustera oraz Mistrzostwa Polski Studentów i Nauczycieli Akademickich.

Start tego niecodziennego wydarzenia sportowego planowany jest na godzinę 10:00. Limit uczestników imprezy wynosi 300 osób. Zgłoszenia można nadsyłać drogą elektroniczną do 21 października br. Policjanci biorący udział w mistrzostwach  podlegają weryfikacji przez przedstawiciela Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu. W dniu zawodów funkcjonariusze zobowiązani są okazać się ważną legitymacją służbową.

Warto wiedzieć:

Collegium Altum w Poznaniu to wieżowiec należący do Uniwersytetu Ekonomicznego. Znajduje się przy ul. Powstańców Wielkopolskich 16 w Poznaniu.

Wieżowiec liczy 78,45 m wysokości (z 25-metrowym masztem zainstalowanym przez śmigłowiec - 103,35 m) oraz posiada kubaturę 83 tys. m³, zaś powierzchnia użytkowa wynosi około 17 tys. m². W jego wnętrzu, na 22 kondygnacjach, znajduje się 485 pomieszczeń, w tym 43 sale dydaktyczne.

Budynek jest najwyższym budynkiem w stolicy Wielkopolski.

 

Link do zapisów oraz regulamin znajdziesz TUTAJ

 

Źródło: KWP w Poznaniu