Policyjni nauczyciele na boisku

Data publikacji: 21.09.2015

W dniach 19-20 września br. na s w Pile odbyły się II mistrzostwa jednostek szkoleniowych Policji w piłce nożnej. Do rywalizacji stanęły dziesięcioosobowe reprezentacje: Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, Szkoły Policji w Katowicach i gospodarz turnieju – drużyna Szkoły Policji w Pile.

Impreza, której celem było wyłonienie najlepszej drużyny piłkarskiej w szkołach policyjnych była okazją do integracji oraz zaprezentowania sprawności fizycznej policjantów i pracowników Policji. Mecze odbywały się w formule „każdy z każdym”, 2x10 minut, a na boisku w każdej drużynie przebywało 6 zawodników. Rywalizacja była bardzo wyrównana, trudno było wskazać faworytów, a rozstrzygnięcia meczów następowały często w ostatnich minutach.

Zwycięsko z rywalizacji wyszła drużyna reprezentująca Centrum Szkolenia Policji w Legionowie (5 pkt) i to ona zdobyła puchar ufundowany przez Komendanta Głównego Policji. Puchar komendanta Szkoły Policji w Pile, za drugie miejsce, wywalczyła drużyna reprezentująca Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie (4 pkt). Reprezentacja Szkoły Policji w Pile uplasowała się na trzecim stopniu podium (4 pkt) i otrzymała puchar ufundowany przez Zarząd Szkolny NSZZ Policjantów. Tuż za podium sklasyfikowana została drużyna Szkoły Policji w Katowicach (3 pkt).

Tytuł najlepszego strzelca wywalczył Sebastian Polak (SP w Pile), najlepszym bramkarzem okazał się Rafał Zawalniak (WSPol. w Szczytnie), a najlepszym zawodnikiem wybrany został Łukasz Szwejkowski (CSP Legionowo).