Wiceszef Policji z wizytą w Królestwie Niderlandów

Data publikacji: 21.09.2015

W dniach 17-20 września 2015 roku na zaproszenie policji holenderskiej z wizytą w Królestwie Niderlandów przebywał pierwszy zastępca komendanta głównego Policji nadinsp. Mirosław Schossler.

Jednym z najważniejszych punktów programu wizyty nadinsp. Mirosława Schosslera było spotkanie z Gerardem Boumanem, komendantem głównym policji Królestwa Niderlandów.

Szefowie podsumowali dotychczasową współpracę polsko-holenderskę, która jest realizowana na podstawie strategicznego programu współpracy na lata 2013 – 2015, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki handlu ludźmi, narkotyków syntetycznych, wymiany informacji podczas działań i operacji policyjnych. W kontekście zbliżającej się holenderskiej prezydencji w Radzie UE (I połowa 2016 r.) poruszyli także temat przestępczości finansowej.

Podczas wizyty nadinsp. Mirosławowi Schosslerowi towarzyszyli komendanci wojewódzcy Policji z Katowic, Krakowa, Lublina, Olsztyna, Opola oraz dyrektor Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, insp. Rafał Łysakowski.

Polska delegacja uczesticzyła także w uroczystościach upamiętniających wkład i zaangażowanie żołnierzy 1. Samodzielnej Brygady Spadochronowej w bitwie pod Arnhem. W imieniu Policji złożyli kwiaty i wieńce pod pomnikiem Surge Polonia i pomnikiem generała Sosabowskiego na Placu Polskim w Driel.