Międzynarodowy półmaraton z udziałem policjantów

Data publikacji: 07.09.2015

Prawie 3,5 tysiąca biegaczy stanęło na starcie jubileuszowego 25. Międzynarodowego Półmaratonu PHILIPS, który tradycyjnie w pierwszą niedzielę września rozegrany został na ulicach Piły. Zawodnicy wystartowali z al. Piastów i po przebiegnięciu dokładnie 21 km 97,5 m zakończyli zmagania na pl. Zwycięstwa.

Na starcie stanęła także 151-osobowa reprezentacja Policji: policjantek, policjantów, emerytów policyjnych i pracowników oraz 5-osobowa reprezentacja policjantów łotewskich rywalizujących w Otwartym Międzynarodowym Pucharze Policji w Półmaratonie.

Puchary dla trzech najlepszych funkcjonariuszy w kategorii kobiet i mężczyzn ufundował Komendant Główny Policji. Puchary w klasyfikacji drużynowej i nagrody dla najlepszych policjantów ufundowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA.