Biegacze pomagacze znów w akcji!

Data publikacji: 06.08.2015

Tym razem biegacze pomagacze staną na linii startu we Wrocławiu, by wesprzeć chorego na zanik mięśni Kubę. O wsparcie proszą także swoich przyjaciół z Policji. Wierzą, że „pod policyjnymi blachami kryją się wrażliwe serca”.

W styczniu br. policyjni „Biegacze pomagacze” – bracia Przemek i Adam Abramczukowie oraz ich przyjaciółka Marta Chruściel – młodzieżowa mistrzyni Polski w zapasach wystartowali w imprezie biegowej Marriott Everest Run. W ten sposób zbierali pieniądze na leczenie i rehabilitację Dominiki chorej od urodzenia na mukowiscydozę. Chcą znów pomagać, tym razem dziesięciolatkowi, który choruje na zanik mięśni.

„W służbie sercu” to autorski tytuł biegu poświęconego Jakubowi Koryckiemu w ramach organizowanego 13 września br. 33 PKO Wrocław Maraton. Do udziału organizatorzy biegu zapraszają mundurowych i cywili z całej Polski.

Kuba do 8 roku życia był dzieckiem zdrowym, aktywnym, pełnym energii. Diagnoza z 2013 roku była nieubłagana: postępujący, nieodwracalny zanik mięśni - dystrofia Duchenne’a (DMD). Odtąd zaczęły się problemy Kuby, z którymi Fundacja Cegiełkowo nie chce zostawić chłopca samego. Szansę na poprawę i powstrzymanie objawów i skutków choroby daje systematyczna, profesjonalna rehabilitacja.

– Bylibyśmy dumni, jeśli przez pozytywną współpracę moglibyśmy utrwalać pozytywny wizerunek Państwa pracy. Prosimy o pomoc. Pobiegnijcie z nami. Będziemy wdzięczni za każde serce i każdą parę nóg – piszą w apelu organizatorzy.

Aby wziąć udział w maratonie, należy zarejestrować się według zasad ustalonych przez organizatorów 33 PKO Wrocław Maraton. Podczas rejestracji należy wskazać nazwę klubu: Biegacze pomagacze/ Fundacja Cegiełkowo). Link do rejestracji w biegu: http://wroclawmaraton.pl/.

Można także dołączyć do akcji, kupując koszulkę, z której dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację Kuby lub dokonując wpłaty na konto fundacji.

Fundacja Cegiełkowo Pasja i Pomoc
z dopiskiem: "Kuba Korycki - na leczenie i rehabilitację"
os. Chącińskiego 13/27
21-400 Łuków
Nr rachunku: 14 2030 0045 1110 0000 0249 9640

 

Czytaj także: Pomogli chorej Dominice