Rozwiązanie konkursu „Moja służba”

Data publikacji: 04.08.2015

W grudniu 2014 roku Stowarzyszenie Komendantów Policji Polskiej ogłosiło konkurs literacki "Moja służba". W konkursie mogli wziąć udział policjanci w służbie czynnej i w stanie spoczynku, którzy chcieli podzielić się wspomnieniami, przeżyciami, wrażeniami na temat pełnionej służby.

Jury konkursu postanowiło przyznać dwie równorzędne nagrody mł. asp. Danucie Kalinowskiej z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie za pracę „Policjant też człowiek” i Jerzemu Szulcowi, byłemu zastępcy komendanta powiatowego Policji w Zgorzelcu za pracę „Confetti”. Wyróżniono także pracę „Dziecka płacz” autorstwa sierż. Anny Orlikowskiej z Komendy Powiatowej Policji w Człuchowie.

Jury postanowiło także o dalszym odrębnym postępowaniu wobec przekazanych organizatorom konkursu spisanych odręcznie i relacjonujących pierwsze dni II wojny światowej na terenie Małopolski wspomnień Stanisława Cyganika, funkcjonariusza Policji Państwowej w latach 1924-1939.

Kolejne informacje związane z konkursem będą sukcesywnie zamieszczane na stronie www.komendancipolicji.pl w dziale publikacje.

Organizatorzy gratulują laureatom konkursu oraz pozostałym uczestnikom odwagi i pasji pisania, a także życzą powodzenia w jego kolejnych edycjach.

Patronat honorowy nad konkursem objął Komendant Główny Policji oraz Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu.