Informacyjny Serwis Policyjny

Informacyjny Serwis Policyjny

Walka o tytuł „Policjanta Służby Kryminalnej”

Zamieszczony Data publikacji 23.06.2015
Siedemnaście drużyn reprezentujących garnizony wojewódzkie oraz garnizon stołeczny Policji stanęło do walki o tytuł „Policjanta Służby Kryminalnej”. W sumie w zmaganiach uczestniczy 68 policjantów. O tym kto zwycięży, dowiemy się już 25 czerwca br.

W komisjach sędziowskich konkursu zasiedli specjaliści i eksperci zajmujący się rozmaitymi aspektami służby kryminalnej. Wspierają ich funkcjonariusze pilskiej szkoły Policji z wieloletnią praktyką i doświadczeniem. Sędzią głównym konkursu jest zastępca komendanta Szkoły Policji w Pile insp. Piotr Gaca.

- Konkurs to doskonały element promujący wiedzę i umiejętności praktyczne funkcjonariuszy, motywujący ich do doskonalenia swoich kwalifikacji zawodowych. Formuła konkursu to również podniesienie prestiżu policjanta służby kryminalnej w naszej formacji i w społeczeństwie - powiedział podczas ceremonii otwarcia konkursu komendant szkoły insp. Jerzy Powiecki.

Informacje z przebiegu konkursu będą na bieżąco publikowane na stronie internetowej Szkoły Policji w Pile: www.pila.szkolapolicji.gov.pl


***

Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2015” odbywa się w dniach 23-25 czerwca. Konkurs był już wcześniej organizowany w 2005 i 2006 roku. Jednakże w poprzednich zmaganiach uczestniczyli wyłącznie policjanci pełniący służbę w komórkach dochodzeniowo-śledczych oraz operacyjno-rozpoznawczych. W tegorocznej edycji postanowiono rozszerzyć zarówno skład drużyn, jak i zakres konkurencji.

Finał czerwcowego konkursu poprzedziły eliminacje w komendach wojewódzkich i Komendzie Stołecznej Policji. Uczestniczyli w nich policjanci z komend powiatowych, miejskich oraz rejonowych. Do Piły przyjechali najlepsi funkcjonariusze reprezentujący wszystkie garnizony wojewódzkie.

Organizatorami konkursu są Biuro Służby Kryminalnej Komendy Głównej Policji, Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji oraz Szkoła Policji w Pile.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Minister Spraw Wewnętrznych, Komendant Główny Policji, Prokuratur Generalny oraz Prorektor ds. zasobów ludzkich i kształcenia ustawicznego Uniwersytetu Warszawskiego.

 

tekst: Anna Fons, Jacek Czechowski
fot. Włodzimierz Chamczyk

 

 
powrót
drukuj
Wersje dokumentu