Konferencja prasowa X Przystanku PaT

Data publikacji: 19.06.2015

Dziś odbyła się konferencja prasowa poświęcona 10. Ogólnopolskiemu Przystankowi PaT, podczas którego młodzież z całego kraju spotkała się na warsztatach twórczej profilaktyki. Tegoroczny PaT organizowany jest pod honorowym patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego.

Na Stadionie Narodowym 23 i 24 czerwca odbędzie się 10. Jubileuszowy Ogólnopolski Przystanek PaT - „Profilaktyka a Ty”.

Jak podkreślił autor programu "Profilaktyka a Ty" inspektor Grzegorz Jach, będzie to największe w kraju ogólnopolskie spotkanie młodych ludzi, działających na rzecz bezpieczeństwa. Podczas akcji młodzież szkolna promować będzie wartości takie jak zdrowie, kultura relacji, wrażliwość społeczna, a przede wszystkim wolność od przemocy i uzależnień.

Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Sokołowski podkreślił, że praca z młodzieżą jest bardzo ważna w codziennym działaniu policjantów. Przypomniał, że PaT jest największym programem profilaktycznym wśród wielu realizowanych przez KGP.

O działalności programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty” można dowiedzieć się na stronie internetowej:  pat.policja.gov.pl