Zryw przed ratuszem

Data publikacji: 03.06.2015

1 czerwca przed stołecznym ratuszem odbył się niecodzienny happening. W odpowiedzi na apel społeczności PaT („Profilaktyka a TY") uczniowie warszawskich szkół uczestniczyli w akcji „Zryw wolnych serc". Celem programu PaT jest promocja życie bez uzależnień.

Młodzi ludzie przez minutę wybijali wspólnie rytm serca. Jak mówią organizatorzy: serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą.

Program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty" adresowany jest do wszystkich, promuje życie bez uzależnień. W roku 2012 odbył się jego pilotaż pod nazwą Warszawska Noc Profilaktyki, w którym wzięło udział 1000 osób, a w roku 2013 przeprowadzona została akcja na terenie całego kraju pod nazwą Ogólnopolska Noc Profilaktyki, w której wzięło udział 43 tysiące osób. W 2014 roku w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki wzięło udział prawie 75 tysięcy osób w całym kraju. Warszawa jest współorganizatorem tego programu.

Źródło: www.um.warszawa.pl