Samorządy wspierają podkarpacką Policję

Data publikacji: 20.07.2009

Władze samorządowe wspierają działania policji. Dzięki dofinansowaniem przeprowadzono remonty i modernizacje, a także oddano do użytku nowe posterunki. Działania te mają na celu poprawienie bezpieczeństwa i jakości pracy policji.

Blisko 700 tysięcy złotych przekazały podkarpackiej Policji w pierwszym półroczu samorządy gmin, powiatów i miast. W dobie finansowych trudności samorządowe wsparcie szczególnie zyskuje na znaczeniu. Dzięki hojności władz możliwe stało się remontowanie policyjnych obiektów, a także wysłanie dodatkowych patrol.

Aż 350 tysięcy złotych wsparło fundusz na zakup paliwa. Niemal wszystkie samorządy gminne dokładają znaczne kwoty do policyjnego transportu, dzięki temu radiowozy posterunków i komisariatów Policji mogą jeździć bez żadnych ograniczeń. Kwota 160 tysięcy złotych przeznaczona została na dodatkowe policyjne patrole. Z takich rozwiązań korzysta m.in. Rzeszów, Stalowa Wola, Głogów Małopolski.

Na ulicach jest więcej patroli, tym samym łatwiej nam spełniać społeczne oczekiwania. Z sondaży prowadzonych na zlecenie Policji jasno wynika, że Polacy chcą widzieć więcej policyjnych patroli. Lokalne władze samorządowe wsparły nowy posterunek w Raniżowie, który został już przekazany do użytku.