Dzień Dziecka w KGP (fotorelacja)

Data publikacji: 01.06.2015

Zabawy muzyczne, konkursy taneczne, pokaz policyjnych motocykli i samochodów to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na dzieci funkcjonariuszy i pracowników Komendy Głównej Policji na pikniku z okazji Dnia Dziecka.

Najmłodsi, pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego i trenerów sportowych, rywalizowali w konkurencjach sportowych. Zorganizowano też konkursy muzyczne oraz zabawy taneczne, ale także punkt daktyloskopowania. Dużą atrakcją był koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Policji.

Podczas pikniku zaprezentowano sprzęt policyjny: nowoczesne motocykle, radiowóz policjantów ruchu drogowego, a także lekki pojazd opancerzony „Dzik" i ponton bojowy używane przez antyterrorystów.

Spotkanie było też okazją do przeprowadzenia działań profilaktycznych – zaprezentowano projekty edukacyjne, przygotowane przez Wydział Ruchu Drogowego KSP oraz Komisariat Rzeczny KSP. Specjalnie na tę okazję przygotowano dla dzieci rebusy, krzyżówki i kolorowanki dotyczące m.in. bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami odbyło się też 

wielkie kolorowanie misi dla Misi

i wystawa dzieł autorskich Misi.

 

Więcej informacji o Misi i akcji na stronach:

misiedlamisi.pl i facebook.com/dajslowomisi

 

***

Dzień Dziecka na muzycznie i sportowo odbył się 30 maja br. na terenie X Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Warszawie. Organizatorem imprezy dla najmłodszych był Gabinet Komendanta Głównego Policji.

fot.: Piotr Maciejczak