Informacyjny Serwis Policyjny

Moja misja zakończona. Nowa odsłona „Misyjnych wspomnień"

Zamieszczony Data publikacji 26.05.2015
„Wszystko, o czym piszę, działo się naprawdę. Nie upiększam, nie cuduję z narracją, bo i po co? Tak było, tak to wszystko czułem i tak odbieram dzisiaj. Ta książka to też wspomnienie o tych, którzy w imię tego, w co wierzyli, oddali to, co mieli najcenniejszego – życie…”. Prezentujemy drugą odsłonę „Misyjnych wspomnień” Marka Górnickiego zadedykowaną nieżyjącemu przyjacielowi.

„Misyjne wspomnienia” po raz pierwszy zostały wydane w 2013 r. przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Nowe wydanie, uzupełnione o galerię zdjęć i ostatni rozdział, ukazało się 25 maja 2015 roku w formie e-booka. Wydawcą publikacji jest Komenda Główna Policji.

Autor książki podkreśla, że zależało mu, aby historia przez niego opowiedziana trafiła do szerokiego grona odbiorców, w tym policjantów wybierających się na misje zagraniczne.

- Po napisaniu tej książki, w 2013 roku, poczułem niedosyt. Brakowało podsumowania i zdjęć. Wydanie drugie rozszerzone jest zakończeniem pomysłu pisania o moim przyjacielu w przekroju misji, moich doświadczeń, również życia rodzinnego. Tytuł ostatniego rozdziału „Moja misja zakończona” wiąże się z zamieszczeniem tabliczki epitafijnej śp. podinsp. Bogdana Laskowskiego na Tablicy Pamięci w Komendzie Głównej Policji, a także ze stanem mojego zdrowia – mówi autor książki.

Podinsp. Bogdan Laskowski zmarł podczas służby w Liberii w 2005 roku. Kilkanaście dni przed powrotem do Polski zachorował na ciężką postać malarii. Był pierwszym i jedynym dowódcą polskiego kontyngentu na misji pokojowej, który poniósł śmierć podczas służby.

Zachęcamy do pobierania publikacji i lektury!

Czytaj także:

  • Artur Walczuk, Pamięci Bogdana Laskowskiego, „Policja 997”, nr 5 (110), maj 2014 r., s. 28-30.
  • Paweł Ostaszewski, Dla mnie to czas teraźniejszy, rozmowa z mł. insp. w st. spocz. Markiem Górnickim z Wydziału ds. Kontyngentów Policyjnych i Oficerów Łącznikowych Biura Międzynarodowej Współpracy Policji KGP, autorem książki „Misyjne wspomnienia”, „Policja 997”, nr 7 (112), lipiec 2014 r., s. 21.

 

 
powrót
drukuj