Szkolenie menadżerskie w New Haven

Data publikacji: 26.05.2015

22 maja br. zakończyła się dwutygodniowa wizyta przedstawicieli polskiej Policji w Stanach Zjednoczonych w ramach wymiany prowadzonej przez Komendę Główną Policji z uniwersytetem w New Haven.

W tegorocznej edycji szkolenia uczestniczyli komendanci wojewódzcy Policji w Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, zastępca komendanta wojewódzkiego w Bydgoszczy, a także przedstawiciele kadry kierowniczej Komendy Głównej Policji.

Podczas szkolenia policjanci złożyli wizytę w wielu jednostkach policji na różnym szczeblu. M.in. mieli możliwość zapoznania się z pracą departamentu policji w Nowym Jorku, policji stanowej w Connecticut oraz Massachusetts, policji lokalnej w Derby oraz Branford, a także akademii policji stanu Connecticut. Ponadto policjanci mogli zapoznać  się z profilem działania instytucji pozapolicyjnych tj. odział terenowy FBI w New Haven i sąd w Connecticut. W ramach wizyty delegacja odbyła również spotkanie z gubernatorem  stanu Connecticut i podsekretarzem stanu odpowiedzialnym za politykę wymiaru sprawiedliwości i planowanie w stanie Connecticut.

Współpraca szkoleniowa z uniwersytetem w New Haven to druga inicjatywa, obok współpracy szkoleniowej z uniwersytetem stanowym  w Sam Houston, która ma na celu wzmocnienie współpracy polsko-amerykańskiej.