Policjanci i Strażacy zagrali o Puchar

Data publikacji: 17.07.2009

Wczorajszy mecz towarzyski, który rozegrali policjanci z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej zakończył się wynikiem 13:5. Mecz zorganizowany w ramach obchodów 90-lecia polskiej Policji odbył się na boisku szkolnym Gimnazjum nr 9 w Lublinie. Zwycięska drużyna policjantów zdobyła puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który zostanie oficjalnie wręczony w niedzielę podczas otwarcia festynu w muszli koncertowej ogrodu saskiego.

Wczoraj o godzinie 14:00 na boisku szkolnym Gimnazjum nr 9 rozpoczął się mecz towarzyski pomiędzy reprezentacjami Policji oraz Państwowej Straży Pożarnej. Obie drużyny zaciekle walczyły o puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji. Mecz rozegrany został w ramach obchodów 90–lecia polskiej Policji. Drużynę strażaków do zaciętej walki poprowadził st. kpt. Ryszard Starko – Rzecznik Prasowy Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, natomiast drużynę policjantów – podinsp. Piotr Wójcik – Naczelnik Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Lublinie.

Pierwszą bramkę zdobyli strażacy. Po kilku minutach meczu reprezentanci Straży Pożarnej prowadzili już 4:1. Gra była bardzo zacięta, żaden z zawodników nie oszczędzał sił.

Policjanci szybko zaczęli odrabiać straty. Koniec pierwszej połowy zakończył się wynikiem 7:4 dla policjantów. W drugiej połowie mecz był równie zacięty. Widać było pełne zaangażowanie i wolę walki po obu stronach.

Sędzią meczy była Agnieszka Karpińska z Polskiego Związku Sędziowskiego. Pani Agnieszka czuwała, aby zawodnicy przestrzegali wszelkich zasad i grali „fair play”, co jest wyrazem postawy reprezentowanej na boisku, gdzie zwycięstwo nie jest celem, który należy osiągnąć za wszelką cenę.

Mecz zakończył się wynikiem 13 : 5 dla policjantów. Zwycięska drużyna otrzyma puchar Lubelskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, który zostanie wręczony w niedzielę o godzinie 14:00 podczas otwarcia festynu z okazji święta Policji który odbędzie się w muszli koncertowej ogrodu saskiego.