Najlepsze praktyki w komunikacji europejskich organów ścigania

Data publikacji: 20.05.2015

W dniach 18-19 maja br. w siedzibie Europolu w Hadze odbyło się 12. spotkanie komunikatorów reprezentujących europejskie organy ścigania. W tym roku rozmawiano o technikach komunikacyjnych i mediach społecznościowych.

Konferencja European Law Enforcement Communicators (ELEC) skupiła 50 uczestników z 30 krajów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Australii i Kolumbii, w tym przedstawiciele Europolu i Eurojustu. Polskę reprezentowała kom. Beata Radoń, zastępca naczelnika Wydziału Komunikacji Społecznej Gabinetu Komendanta Głównego Policji.

Wśród prelegentów byli Vincent Ehrhard i Gwendal Durand, specjaliści z policji i żandarmerii francuskiej, którzy mówili o technikach komunikacyjnych wykorzystywanych w Paryżu po zamachach terrorystycznych na początku stycznia 2015 r. Carlos Fernández, reprezentant policji hiszpańskiej, dzielił się swoim doświadczeniem na temat wykorzystania mediów społecznościowych w komunikacji. Sarah Jane Mellor reprezentująca INHOPE Foundation przedstawiła rolę mediów w zwalczaniu seksualnego wykorzystywania dzieci na całym świecie.

Organizatorami spotkania komunikatorów reprezentujących europejskie organy ścigania był Europol.