Zryw wolnych serc

Data publikacji: 19.05.2015

Organizatorzy programu Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty", promującej życie bez uzależnień, 1 czerwca br. zapraszają wszystkich do wzięcia udziału w „zrywie wolnych serc”.

- Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez minutę wybijajmy wspólnie jego rytm. To „zryw wolnych serc". Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą – mówi insp. Grzegorz Jach, pełnomocnik komendanta głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego i współpracy z organizacjami pozarządowymi i jednocześnie twórca programu "Profilaktyka a Ty".

Wykonajmy przez 60 sekund wspólny gest na rynkach i placach miast, miasteczek, wielkich aglomeracji i maleńkich wsi. Każdy na miarę swoich możliwości. Razem, we wspólnocie obywatelskiej i społecznej. W tym samym czasie w całym kraju. 1 czerwca o godz. 14.00.


***

Program Komendy Głównej Policji „Profilaktyka a Ty" adresowana jest do wszystkich. Promuje życie bez uzaleznień. W 2012 r. odbył się jego pilotaż pod nazwą Warszawska Noc Profilaktyki, w którym wzięło udział 1000 osób, a w roku 2013 przeprowadzona została akcja na terenie całego kraju pod nazwą Ogólnopolska Noc Profilaktyki, w której wzięło udział 43 tysiące osób. W 2014 r.  w Ogólnopolskim Głosie Profilaktyki wzięło udział prawie 75 tysięcy osób w całym kraju. W dniach 23-24 czerwcabr. na Stadionie Narodowym w Warszawie obchodzony będzie jubileusz 10-lecia programu. Więcej informacji na ten temat na stronie pat.policja.gov.pl.