Noc Muzeów 2015 (fotorelacja)

Data publikacji: 18.05.2015

Pod okiem funkcjonariuszy Policji można było zabezpieczyć własne odciski palców, zrobić zdjęcie sygnalityczne na zabytkowym krześle, a także odwiedzić gabinet szefa Policji i miejsca narad kadry kierowniczej. Te i inne atrakcje przygotowali policjanci i pracownicy Komendy Głównej Policji na „Noc Muzeów w Warszawie”.

– Szanowni Państwo, witamy serdecznie w progach Komendy Głównej Policji. Przygotowaliśmy z okazji Nocy Muzeów wiele prezentacji i ekspozycji, zarówno tu w komendzie, jak i na zewnątrz  budynku. Będą też mogli państwo posłuchać koncertów orkiestry policyjnej czy  zobaczyć występy młodzieży ze społeczności PaT. Zapraszam serdecznie do zwiedzania naszej komendy, życzę niezapomnianych wrażeń i dobrej zabawy – powiedział nadinsp. Krzysztof Gajewski.

Komenda Główna Policji wzięła udział w Nocy Muzeów po raz drugi. W noc z 16 na 17 maja można było zwiedzić obiekt, który na co dzień jest niedostępny dla ogółu społeczeństwa.

Tuż przy wejściu na gości czekali funkcjonariusze w umundurowaniu Policji Państwowej II RP. Wewnątrz otwarte były ekspozycje związane z historią formacji i codzienną służbą pełnioną współcześnie. Przed budynkiem zaprezentowano policyjny sprzęt transportowy, m.in. legendarną nyskę i poloneza. Było można także obejrzeć transporter opancerzony SKOT w oznaczeniach policyjnych, a także mobilny posterunek Policji.

W programie było m.in. miasteczko ruchu drogowego, pokazy grup rekonstrukcyjnych, projekcje filmowe,  występ artystyczny społeczności programu „Profilaktyka a Ty” oraz koncerty orkiestry reprezentacyjnej Policji. Atrakcją był też pokaz wybranego wyposażenia Biura Operacji Antyterrorystycznych.

Organizatorzy nie zapomnieli o najmłodszych. Podczas wizyty w Komendzie Głównej Policji każde dziecko otrzymało certyfikat potwierdzający uczestnictwo w Nocy Muzeów 2015.

fot. Andrzej Mitura

Fotorelację z poprzedniego roku znajdziecie tutaj >>