Ruszyła liga strzelecka

Data publikacji: 15.05.2015

Komenda Główna Policji, Straż Graniczna oraz Biuro Ochrony Rządu przy wsparciu Stołecznej Grupy Wojewódzkiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA, podobnie jak w roku ubiegłym, podjęły się realizacji II Ogólnopolskiej Ligi Strzeleckiej Funkcjonariuszy i Żołnierzy pod honorowym patronatem ministra spraw wewnętrznych.

Do drugiej edycji zawodów przystąpili funkcjonariusze i żołnierze niemal wszystkich formacji. Idea, jaka przyświeca organizatorom przedsięwzięcia to stworzenie warunków do poznania się i wymiany doświadczeń. Zawody zostaną rozegrane w trzech etapach.

Pierwsza tura zawodów została rozegrana 7 maja na strzelnicy kulowej Komendy Głównej Policji przy ul. Iwickiej 14 w Warszawie. Gospodarzem zawodów był Komendant Główny Straży Granicznej. Klasyfikacja po dwóch konkurencjach przedstawia się następująco:

Klasyfikacja drużynowa:     

1 miejsce – Biuro Ochrony Rządu – 434 pkt.

2 miejsce – SPAP KWP Poznań – 432 pkt.

3 miejsce – KMP Poznań – 423 pkt.

Klasyfikacja indywidualna:    

1 miejsce – Tomasz Cierpica (KWP Katowice) – 158 pkt.

2 miejsce –  Grzegorz Orłowski (BOR) – 154 pkt.

3 miejsce –   Daniel GANKOWSKI (CBŚP) – 153 pkt.

Klasyfikacja kobiet:               

1 miejsce –  Roksana Badach (BOR) – 137 pkt.

2 miejsce – Magdalena Zawadzka (KSP) – 129 pkt.

3 miejsce – Aneta Trojanowska – (KGP) - 127  pkt. 

 

Dodatkową atrakcją zawodów była konkurencja „Przyjaciele służb”, z której dochód został przekazany na konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Kolejne zawody odbędą się 17 września w Raduczu. Wielki finał, który wyłoni najlepszych strzelców wśród wszystkich służb mundurowych w Polsce zaplanowano na 26 listopada.