Data publikacji: 25.03.2015

Podczas Gali Przedsiębiorczości, która odbyła się wczoraj w Pałacu Prezydenckim, podsumowano ogólnopolski program edukacyjny, który ma przybliżyć młodzieży specyfikę różnych zawodów i pomóc w wyborze przyszłego miejsca pracy. Wśród laureatów, w gronie najaktywniejszych firm w Polsce w 2014 roku, znalazła się komenda z Mińska Mazowieckiego.

Dzień przedsiębiorczości to program skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ma on sprzyjać podejmowaniu przez młodych ludzi trafnych decyzji w planowaniu dalszej edukacji i drogi zawodowej. Podczas uroczystości zorganizowanej wczoraj w Pałacu Prezydenckim podsumowano XI edycję projektu, nad którym honorowy patronat objął Prezydent RP.

Obecny na gali Bronisław Komorowski podkreślał jak ważne jest wspólne działanie szkół, przedsiębiorców i administracji. - Słabszą stroną systemu edukacji w Polsce jest słabość relacji i powiązań między praktyką życia zawodowego a systemem edukacji – mówił prezydent. Podkreślał, że dzisiaj ważne są działania praktyczne. Jak zaznaczył, liczy, że akcja przyniesie dalsze efekty w postaci zbudowania w Polsce systemu, który w praktycznym wymiarze będzie wyposażał jak największą liczbę młodych ludzi w wiedzę i umiejętności przydatne w momencie startu w dorosłe życie.

Podczas tegorocznej edycji Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim została uznana za jedną z najaktywniejszych firm regionalnych w Polsce w 2014 roku. Została doceniona m.in. za to, że każdego roku umożliwia młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 im. Kazimierza Wielkiego w Mińsku Mazowieckim udział w kilkugodzinnych praktykach. W ciągu 8 lat w spotkaniach w komendzie wzięło udział ponad 250 uczniów zainteresowanych zawodem policjanta. Młodzież, która odwiedza jednostkę podczas Dnia przedsiębiorczości, dowiaduje się m.in., jak przebiega proces rekrutacji do służby w Policji i jakie kryteria muszą spełnić kandydaci. Licealiści, którzy wzięli udział w jednodniowych praktykach, mogli poznać też zakres działania poszczególnych komórek organizacyjnych komendy.