Data publikacji: 23.03.2015

Szef śląskiego garnizonu Policji spotkał się dziś z członkami nieetatowego Zespołu Antykonfliktowego Policji. Już od dwóch lat jego członkowie pomagają rozwiązywać konflikty i łagodzić napięcia społeczne. W ostatnim czasie świetnie spisali się w Sosnowcu.

Celem powołania zespołu była m.in. chęć rozwiązywania sytuacji kryzysowych na drodze dialogu. Jego członkowie są więc angażowani w przypadku wystąpienia protestów społecznych, katastrof, klęsk żywiołowych lub niektórych imprez masowych. Zespół składa się z policjantów pełniących służbę w różnych jednostkach podległych KWP w Katowicach. Jego członkowie muszą wykazać się szczególnymi predyspozycjami, przede wszystkim umiejętnością rozwiązywania konfliktów i prowadzenia skutecznych negocjacji.

Ostatnio zespół uczestniczył w negocjacjach z uczestnikami protestów pod komendą Policji w Sosnowcu. Dzięki zaangażowaniu policjantów doprowadzono do wygaszenia protestu. Komendant Szymczyk podziękował dziś funkcjonariuszom za pomoc w rozwiązaniu konfliktu i wręczył im nagrody motywacyjne.