Zmiany kadrowe w Radomiu i Kielcach

Data publikacji: 16.03.2015

Insp. Rafał Korczak objął stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu, a mł. insp. Rafał Kochańczyk stanowisko komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Insp. Rafał Korczak w Policji służy od 1991 roku. Pracę rozpoczął w radomskim oddziale Wydziału dw. z Aferowymi Nadużyciami Gospodarczymi kieleckiej KWP. Przez większość służby związany był ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej. W 2001 r. został zastępcą naczelnika Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą, którą to funkcję pełnił do 2004 roku, kiedy powierzone mu zostały obowiązki naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego. W lutym 2012 r. został mianowany na stanowisko pierwszego zastępcy mazowieckiego komendanta wojewódzkiego Policji. Od 24 lutego pełnil funkcję na stanowisku komendanta wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu.

Więcej: o ceremonii objęcia stanowiska

 

 

Mł. insp. Rafał Kochańczyk służbę w Policji rozpoczął w 1993 roku w pionie prewencji w Komisariacie II Policji w Gliwicach. W 2003 roku został zastępcą komendanta Komisariatu II Policji w Gliwicach, a w roku 2006 komendantem Komisariatu w Pyskowicach. Kolejnym krokiem w jego karierze zawodowej było powołanie w roku 2007 na stanowisko zastępcy komendanta miejskiego Policji w Gliwicach.W 2000 roku ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie. Od 1 kwietnia 2012 roku pełni funkcję zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach.  11 czerwca 2013 roku objął stanowisko pierwszego zastępcy komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach, a od 20 lutego 2015 roku pełnił obowiązki komendanta wojewódzkiego Policji w Kielcach.

Więcej: o ceremonii objęcia stanowiska