Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla Funkcjonariuszy Policji

Data publikacji: 12.03.2015

10 marca br. w Kluszkowcach pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji, odbyły się Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla Funkcjonariuszy Policji.

W zawodach uczestniczyło 31 zawodników wytypowanych spośród funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową na stokach narciarskich, przedstawiciele pozostałych garnizonów Policji w kraju, a także reprezentanci Centralnego Biura Śledczego Policji i Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji oraz policjanci - koordynatorzy z ramienia komend wojewódzkich Policji, zajmujący się problematyką pełnienia służby patrolowej na zorganizowanych terenach narciarskich.

Zawody składały się z dwóch części – teoretycznej (test wiedzy) oraz praktycznej na stoku (slalom gigant). Dla zwycięzców poszczególnych konkurencji przewidziano puchary ufundowane przez Komendanta Głównego Policji oraz nagrody motywacyjne.

W obu konkurencjach najlepszy okazał się st. sierż. Paweł Cudek z Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie. W teście wiedzy drugie miejsce zajął sierż. Mateusz Kielar, a miejsce trzecie st. post. Łukasz Kinal – obaj z Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu. W konkurencji slalom gigant na drugim miejscu uplasował się przedstawiciel Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji, a na miejscu trzecim funkcjonariusz Policji z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Katowicach.

Laureatom zawodów, w imieniu Komendanta Głównego Policji, gratulował zastępca dyrektora Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP insp. Ryszard Garbarz. Wszystkim uczestnikom zawodów życzył wielu sukcesów w trakcie pełnienia służby patrolowej na stokach narciarskich.

Ogólnopolskie Zawody Narciarskie dla Funkcjonariuszy Policji  zorganizowało Biuro Prewencji i Ruchu Drogowego KGP we współpracy ze Stowarzyszeniem Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego.

fot. Marek Szałajski