Zawody strzeleckie „Romki 2015” rozstrzygnięte!

Data publikacji: 11.03.2015

245 zawodników wzięło udział w XVII Międzynarodowych Zawodach Strzeleckich „Romków” na strzelnicy Wielkopolskiego Towarzystwa Sportowego Tarcza 96 w Poznaniu. Była to okazja nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności, ale także do spotkania przyjaciół z całej Polski.

Najlepszym strzelcem okazał się policjant Tomasz Bujoczek z klubu KSS Komandor 2. Wśród pań bezkonkurencyjna była Barbara Pańczyk-Salbert z KSS Komandor 1. Drużynowo puchar za pierwsze miejsce powędrował do KSS Komandor 2. Najlepszą policjantką okazała się Aleksandra Sobieska-Ptaczek. Najlepsza policyjna drużyna to NSZZP KMP w Poznaniu. W każdej z tych klasyfikacji o poszczególnych miejscach decydowały pojedyncze punkty.

Ideą zawodów jest przede wszystkim doskonalenie umiejętności strzeleckich wśród funkcjonariuszy służb mundurowych, integracja środowiska policyjnego oraz popularyzacja sportu strzeleckiego.  Inicjatorami i pomysłodawcami zawodów strzeleckich „Romków” byli Roman Tobolski i Roman Kleszcz – instruktorzy wyszkolenia strzeleckiego KWP w Poznaniu. Dzięki nim już od kilkunastu lat są organizowane zawody, podczas których policjanci i inni pasjonaci broni mogą sprawdzić swoje umiejętności podczas sportowej rywalizacji.

Organizatorem zawodów był Zarząd Wojewódzki NSZZP woj. wielkopolskiego, Wydział Kadr KWP w Poznaniu oraz Wielkopolskie Towarzystwo Sportowe Tarcza 96. Patronat nad imprezą objął Komendant Główny Policji, komendant wojewódzki Policji w Poznaniu oraz marszałek województwa wielkopolskiego i starosta poznański. Dla najlepszych ufundowano puchary oraz wiele atrakcyjnych nagród rzeczowych.
 

Źródło: KWP w Poznaniu