12. rocznica wydarzeń w Magdalence

Data publikacji: 06.03.2015

W siedzibie Biura Operacji Antyterrorystycznych KGP uczczono dwunastą rocznicę tragicznych wydarzeń w podwarszawskiej Magdalence. W uroczystości uczestniczyli Komendant Główny Policji nadinsp. Krzysztof Gajewski, zastępca komendanta stołecznego Policji mł. insp. Piotr Owsiewski, funkcjonariusze BOA KGP oraz osoby zaprzyjaźnione z jednostką.

Podczas uroczystości odmówiono modlitwę w intencji zmarłych policjantów - nadkom. Mariana Szczuckiego i podkom. Dariusza Marciniaka oraz złożono wieńce pod tablicą pamiątkową. Także w miejscu, gdzie przeprowadzono szturm, odbył się uroczysty apel ku pamięci poległych policjantów.

Policjanci Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji pamiętają o tym tragicznym wydarzeniu nie tylko w tym dniu, ale również na co dzień. W grudniu 2014 roku Biuro Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji otrzymało dwie łodzie szturmowe "RIB 9 m" przeznaczone do wykonywania zadań na morzu. Nadano im imiona "Maniek" i "Kaczor", w hołdzie kolegom, którzy bohatersko zginęli podczas szturmu w marcu 2003 roku w Magdalence.