Informacyjny Serwis Policyjny

Pierwszy Charytatywny Bal Policji Dolnośląskiej

Zamieszczony Data publikacji 12.02.2015
Ideą przedsięwzięć charytatywnych jest bezinteresowna pomoc, dzięki której przyczyniamy się do szerzenia dobra. Taka intencja towarzyszyła komitetowi organizacyjnemu Charytatywnego Balu Policji Dolnośląskiej, który odbył się w Zamku na Skale w Trzebieszowicach, a który swoim patronatem objął Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński.

Istotą balu było zebranie środków na wsparcie Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach oraz wsparcie kosztów rehabilitacji mieszkanki Ząbkowic Śląskich Dominiki Dyl, która od urodzenia cierpi na wiele schorzeń. Dziewczynka od 2011 r. za zgodą Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu jest honorową policjantką.

Gości,wśród których byli m.in. Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Jarosław Szymczyk i Rektor-Komendant Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych płk. prof. dr. hab. Mariusz Wiatr witały posterunki honorowe wystawione przez Komendę Powiatową Policji w Kłodzku. Prowadzącym balu, przyjętym z ogromną sympatią i entuzjazmem przez uczestników, był insp. Grzegorz Jach - Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. Promocji Bezpieczeństwa Publicznego.

Podczas wielkiego balu wystąpił m.in. Zespół Pieśni i Tańca Nowa Ruda z wiązanką tańców ludowych. Odbył się także pokaz tańców towarzyskich. Dla zaproszonych gości przygotowano arie operetkowe w wykonaniu solistek z Wrocławia. Zaprezentowano też występ zespołu Santo z Ząbkowic Śląskich, który poprzedził popis akordeonowy w wykonaniu studenta Akademii Muzycznej z Wrocławia. Niemałą atrakcją artystyczną wieczoru był też występ orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Dzięki wielkim sercom darczyńców na zbiórkę przeznaczono m.in.: porcelanowy gadżet z edycji limitowanej podarowany przez Kancelarię Prezydenta RP, młotek Ministerstwa Sprawiedliwości przekazany przez biuro poselskie, książkę autorstwa Marka Krajewskiego z dedykacją ofiarowaną przez autora, piłkę siatkową – replikę oryginalnej piłki, którą grano podczas ostatnich mistrzostw świata, wyrób regionalny z Podkarpacia przekazany przez Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Wojciecha Ołdyńskiego, komplet szkła kryształowego przekazany przez Komendanta Powiatowego Policji w Kłodzku, srebrną cukiernicę przekazaną przez Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie, a także czapkę z autografem Krzysztofa Hołowczyca przekazaną przez Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu. Również starosta powiatu kłodzkiego podarował zestaw wyrobów regionalnych.

Wszystkim ludziom dobrej woli za okazaną pomoc i wsparcie podziękował Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinsp. Wojciech Ołdyński oraz komitet organizacyjny balu Policji dolnośląskiej.

 
powrót
drukuj