Reprezentacja KGP na podium

Data publikacji: 02.02.2015

W dniach 31 stycznia - 1 lutego 2015 roku w Lublińcu odbyły się III Halowe Mistrzostwa Piłki Nożnej Służb Specjalnych pod patronatem Inspektora Wojsk Specjalnych. Startująca w zawodach reprezentacja Komendy Głównej Policji zajęła trzecie miejsce.

W turnieju uczestniczyły m.in. reprezentacje jednostki wojskowej komandosów, FORMOZY, AGAT-u, i NIL-u. Zwyciężyła drużyna 6. batalionu powietrznodesantowego.

Udział w mistrzostwach był dla zespołu KGP ostatnim sprawdzianem przed  VI Międzynarodowym Turniejem Służb Mundurowych w Halowej Piłce Nożnej im. podkom. Andrzeja Struja, który odbędzie się w 12-13 lutego w Warszawie. W tym roku poziom sportowy turnieju zapowiada się niezwykle interesująco. Do udziału w zawodach zgłosiła się rekordowa liczba drużyn z większości służb mundurowych z Polski, a także reprezentacje Serbii, Litwy, Rumunii oraz obrońców tytułu – Mołdawii - razem 48 ekip. Oprócz rywalizacji o puchar Komendanta Głównego Policji odbędzie się mecz towarzyski między policyjną reprezentacją kobiet a reprezentacją kapelanów.