Reprezentacja Komendanta Głównego Policji zagrała dla dwuletniego Dominika

Data publikacji: 21.01.2015

W miniony weekend w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbył się charytatywny turniej w piłce nożnej pod patronatem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku. W turnieju udział wzięła Reprezentacja Komendanta Głównego Policji. Dochód z rozgrywek ułatwi leczenie chorego chłopca.

Drużyna reprezentująca KGP zajęła drugie miejsce, przegrywając w finale z piłkarzami z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. O zwycięstwie ostatecznie zadecydowały rzuty karne. Tu lepsi okazali się gospodarze, którzy po 8 wykonanych seriach rzutów karnych mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

W drodze do finału reprezentacja KGP pokonała m.in. drużyny z KWP Olsztyn, KPP Słupsk, KPP Gdynia i reprezentację Straży Pożarnej, którą w półfinale pokonała 3:1.

Dzięki zaangażowaniu 12 drużyn biorących udział w turnieju zebrano środki finansowe na leczenie syna policjanta z KPP Kwidzyń, dwuletniego Dominika Kamińskiego, chorego na nowotwór złośliwy oczu. Na dalsze leczenie Dominika przekazano cały dochód z wpisowego, a także dobrowolne wpłaty dokonane przez zawodników i kibiców.

Udział w turnieju był dla reprezentacji KGP ostatnim sprawdzianem przed zbliżającymi się III Halowymi Mistrzostwami Polski Piłki Nożnej Jednostek Specjalnych pod patronatem gen. bryg. Piotra Patalonga, które odbędą się na przełomie stycznia i lutego w Lublińcu. Podczas tego turnieju reprezentacja Komendy Głównej Policji po raz trzeci będzie broniła tytułu mistrza Polski.