Policyjny chór zaśpiewał dla dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka

Data publikacji: 15.01.2015

Ponad 60 małych pacjentów Centrum Zdrowia Dziecka wysłuchało koncertu kolęd w wykonaniu chóru Komendy Stołecznej Policji. Dzieci otrzymały również prezenty i słodycze od policjantów. Największą popularnością cieszyła się jednak możliwość zrobienia zdjęć z mundurowymi.

Śpiewający policjanci zostali zaproszeni przez wolontariuszy, którzy pomagają personelowi szpitalnemu na Oddziale Onkologii w Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu. Wczoraj po południu na mundurowych czekali mali pacjenci wraz z rodzicami. Zespół nie tylko zaśpiewał kilka kolęd, ale również uczył dzieci podstawowych zasad bezpieczeństwa, znajomości numerów alarmowych i podstawowych zasad w ruchu drogowym.

Każde dziecko otrzymało prezent od niebieskich Mikołajów. Były to misie, pancerniki, odblaski oraz słodycze. Członkowie zespołu mogli obdarować pacjentów CZD dzięki uprzejmości Gabinetu Komendanta Głównego Policji, Biura Prewencji i Ruchu Drogowego KGP oraz Gabinetu Komendanta Stołecznego Policji.

Chórzyści po koncercie odwiedzili dzieci, które ze względów zdrowotnych nie mogły opuścić swoich łóżek. Po wizycie na oddziale pozostał Borsuk – maskotka KSP, by pacjenci pamiętali o śpiewających policjantach.