Pokonają Mount Everest w stolicy

Data publikacji: 23.01.2015

Już jutro grupa śmiałków, w ramach projektu Marriott Everest Run, pokona wysokość najwyższej góry świata Mount Everest (8850 m). Startują, bo chcą pomóc podopiecznej fundacji „Cegiełkowo – Pasja i Pomoc”.

Dominika ma 15 lat i od urodzenia choruje na mukowiscydozę. Choroba w miarę postępowania powoduje dysfunkcję narządów wewnętrznych. Dziewczynka walczy z ciągłym kaszlem. Dwa lata temu przeszła operację usunięcia płuca. Teraz potrzebna jest transplantacja. Potrzebne są też pieniądze...

Podjęli wyzwanie

Dwaj bracia policjanci – Przemek i Adam Abramczukowie oraz ich przyjaciółka Marta Chruściel chcą pomóc dziewczynce. Zgłosili się do projektu Mariott Everest Run  i zamierzają 65 razy pokonać 42 piętra hotelu Marriott. Mają na to 24 godziny.

Cel, jaki obrali to dystans równy zdobycia najwyższej góry świata. Jeśli osiągną szczyt, uzbierają 900 zł. Za każdy pokonany metr fundacja „Cegiełkowo – Pasja i Pomoc” przekaże na bieżące potrzeby związane z leczeniem i rehabilitacją dziewczynki 0,10 zł. 

Rozpoczynają 24 stycznia o godz. 8.00. Trzymajmy za nich kciuki!!!

Jak pomóc?

Jeśli Wy też chcecie pomóc Dominice w walce z chorobą, możecie dokonać wpłaty na konto fundacji „Cegiełkowo – Pasja i Pomoc”:

14 2030 0045 1110 0000 0249 9640
z dopiskiem: dla Dominiki Wiśniewskiej

Więcej informacji o fundacji znajdziecie tutaj, a o Marriott Everest Run tutaj.
 

 

 
Wersje dokumentu