Wyróżnienie dla KGP za organizację staży dla osób niepełnosprawnych

Data publikacji: 09.01.2015

Fundacja Instytut Rozwoju Regionalnego przyznała Komendzie Głównej Policji wyróżnienie za dobre praktyki w zakresie zatrudniania osób niepełnosprawnych.

Projekt, w którym uczestniczy KGP pn. „Staż w administracji publicznej wsparciem aktywizacji społecznej i zawodowej osób niepełnosprawnych oraz budowaniem pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych na rynku pracy” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej.

Podsumowując działania Komendy Głównej Policji w 2014 roku na rzecz osób z niepełnosprawnościami warto podkreślić, że podczas realizacji I edycji projektu „Staż w administracji publicznej (…)” zorganizowano dwa staże w Biurze Logistyki Policji KGP. W II edycji projektu zorganizowano pięć staży rehabilitacyjnych w Gabinecie KGP, Biurze Finansów KGP, Biurze Spraw Wewnętrznych i Biurze Logistyki Policji.

Realizacja działań w KGP to nie tylko staże, ale również innego rodzaju przedsięwzięcia zmierzające do budowania pozytywnego wizerunku osób z niepełnosprawnościami, np. szkolenia świadomościowe dla policjantów i pracowników Policji.

Zachęcamy do zapoznania się z zasadami odbywania praktyk studenckich oraz staży dla osób z niepełnosprawnościami oraz bezrobotnych, opublikowanymi na stronie Biuletynu Informacji Publicznej KGP.