Data publikacji: 15.12.2014

12 grudnia w warszawskim kinie "Muranów" odbyła się gala finałowa programu Profilaktyka a Ty (PaT/E 2014). Jej gospodarzami byli Komenda Główna Policji oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W trakcie gali finałowej wręczono nagrody dla laureatów IV edycji ogólnopolskiego konkursu dramaturgicznego „Uczymy się PaTrzeć” pod tytułem „Inny - nie obcy”. Atrakcją imprezy był występ wychowanki PaT Aleksandry Nizio, która niedawno wygrała piątą edycję telewizyjnego programu „Voice of Poland” oraz spektakl „Sekret” w wykonaniu Grupy PaT Warszawa Śródmieście.

- W takie programy i przedsięwzięcia warto inwestować, bo wy zarażacie entuzjazmem - powiedziała minister Teresa Piotrowska do obecnej na gali młodzieży z grup PaT z Poznania, Żor i Warszawy. ¬- Z całą pewnością od 2016 roku w Rządowym Programie „Razem Bezpieczniej” jeszcze bardziej zagości program PaT. Warto inwestować w wasze zaangażowanie i pasje. Dziękuję wszystkim, którzy poświęcają się tej idei  - dodała minister.

Wyniki i nagrody konkursu na najlepsze scenariusze:

  • Nagrodę Komendanta Głównego Policji otrzymały ex aequo: Magdalena Błachut z Krasiczyna za scenariusz „Tramwaj zwany nienawiścią” i Wiktoria Fostacz z Niska za scenariusz „Błękitny Ptak”;
  • Nagrodę Ministra Spraw Wewnętrznych otrzymały ex aequo: Julia Bażela z Dębicy za scenariusz „Inny nie znaczy gorszy” oraz praca zbiorowa „Czarno na białym” Joanny Wysockiej, Patrycji Sztamy, Alicji Skrobały, Bartłomieja Siedleckiego z Sieradza;
  • Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymały ex aequo: Milena Gworys z Wielunia za scenariusz „Dwie drogi” i Paulina Wojtyra z Ostrówka za scenariusz „Nie dać się wyobcować”;
  • Nagrodę Rzecznika Praw Dziecka, Grand Prix Konkursu, otrzymali za scenariusz: „iGRAszka” Wiktoria Gajzler i Paweł Szabała z Wrocławia i Strzelec Opolskich.

Już dziś wiadomo, że największym wydarzeniem przyszłego roku będzie X Ogólnopolski Przystanek PaT, który w dniach 23 i 24 czerwca odbędzie sie na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Andrzej Chyliński

Zdjęcia: autor

Pliki do pobrania