Misia czeka na krew!

Data publikacji: 12.12.2014

Misia, 4 – letnia córka naszej redakcyjnej koleżanki Ani Krawczyńskiej, dzielnie walczy z ostrą białaczką limfoblastyczną. 17 grudnia we Wrocławiu Misia będzie miała przeszczep. Po operacji z pewnością potrzebna będzie krew. Może ktoś z Was zdecyduje się oddać swoją na rzecz małej Misi? Albo zostać dawcą szpiku?

O dzielnej i uroczej Michalince pisaliśmy m.in. tutaj i tutaj. Po długich poszukiwaniach udało się znaleźć osobę, która podzieli się z nią zdrowym szpikiem. Zostanie on przeszczepiony w środę, na tydzień przed Wigilią.

Wcześniej, bo już w najbliższy weekend, dzięki Misi w Galerii Korona w Kielcach odbędzie się wielka akcja pozyskiwania dawców szpiku kostnego. Zorganizowała ją galeria i fundację DKMS.

Katarzyna Jabłońska, prezes fundacji DKMS, polskiej bazy dawców szpiku, w rozmowie z Onetem powiedziała, że w Polsce co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. - Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku od dawcy niespokrewnionego - wyjaśnia. W Polsce są pacjenci, dla których ciągle nie znaleziono dawcy. By zwiększyć dla nich szansę, organizujemy Dzień Dawcy Szpiku w Galerii Korona w Kielcach. Dołączając do bazy dawców możemy zostać dawcą także dla pacjenta żyjącego poza Polską.

Żeby pomóc, nie trzeba być w sobotę lub w niedzielę w Kielcach. Jeśli nie ma Was jeszcze w bazie dawców komórek macierzystych, a jesteście skłonni podzielić się szpikiem, zobaczcie jak to zrobić. Pisaliśmy o tym tutaj.

Jeśli chcesz pomóc Misi, możesz też oddać krew w każdej stacji krwiodawstwa, z przeznaczeniem dla Michaliny Krawczyńskiej.

Źródło: Onet.pl, kuratorium.kielce.pl.

Pliki do pobrania