Szlachetna Paczka w KGP

Data publikacji: 28.11.2014

Policjantki, policjanci i pracownicy Komendy Głównej Policji po raz pierwszy przygotowują świąteczną paczkę dla podopiecznych stowarzyszenia „Wiosna”.

– Szlachetną paczkę już niedługo zaadresujemy do samotnej matki wychowującej trzech synów – mówi Katarzyna Popławska, inicjatorka i koordynator projektu w komendzie głównej. Wybrana rodzina potrzebuje przede wszystkim żywności i środków czystości. – Pomaganie daje nam wszystkim ogromną przyjemność. Zachęcamy do tego także naszych bliskich i znajomych – dodaje.


Wielka zbiórka w KGP prowadzona będzie do 2 grudnia. O finale akcji poinformujemy niebawem!

Warto wspomnieć, że orkiestra reprezentacyjna Policji zagrała w marszu Szlachetnej Paczki z okazji otwarcia bazy rodzin. Fotorelację z wydarzenia możecie zobaczyć tutaj.


***

"Szlachetna Paczka" to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy osobom najuboższym na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb przez wyznaczonych do tego wolontariuszy. To nie tylko konkretna pomoc materialna, to przede wszystkim impuls do działania. To projekt, który co roku łączy tysiące osób: wolontariuszy, rodziny w potrzebie, darczyńców i dobroczyńców.