Policyjna orkiestra maszeruje ze Szlachetną Paczką

Data publikacji: 21.11.2014

Już w najbliższą sobotę, 22 listopada, rusza XIV edycja Szlachetnej Paczki! Z tej okazji we wszystkich miastach wojewódzkich ruszają marsze. Orkiestra reprezentacyjna Policji pójdzie w jednym z nich.

Szczegóły:

Warszawa, godz. 11.00-12.00
marsz wyruszy spod pomnika Kopernika na Krakowskim Przedmieściu i zakończy się na pl. Zamkowym


***

Wybierzmy rodzinę w potrzebie

22 listopada na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl uruchomiona zostanie baza z informacjami o rodzinach w potrzebie. Przez trzy tygodnie każdy będzie mógł wybrać jedną z nich i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową paczkę, która może stać się impulsem do zmiany jej życia!

SZLACHETNA PACZKA pomocą obejmie w tym roku min 17 500 rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin, którym pomoże Paczka nie jest jeszcze znana, bo w ponad 570 miejscach w Polsce wolontariusze nadal spotykają się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie tworzą opisy, które trafiają do internetowej bazy. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc lub dokonać wpłaty na organizację projektu.

W tym roku jest wiele możliwości, żeby mądrze pomóc. Jak?
Skoczmy razem na stronę Paczki!