Wyróżniony za wzorową postawę

Data publikacji: 31.10.2014

Radziejowski policjant, który podczas służby uratował mężczyzn tonących w jeziorze, został wyróżniony przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy. Insp. Krzysztof Zgłobicki podziękował mu za ofiarność i zaangażowanie w ratowaniu życia ludzkiego.

Na dziedzińcu radziejowskiej komendy odbyła się miła uroczystość. Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki podziękował asp. szt. Wojciechowi Sobieckiemu z wydziału prewencji radziejowskiej Policji za uratowanie dwóch tonących mężczyzn.

Przypomnijmy: asp. szt. Wojciech Sobiecki podczas urlopu odpoczywał nad jeziorem. W pewnej chwili zauważył, jak dwóch wędkarzy, znajdujących się na łódce około 100 metrów od brzegu, wpada do wody. Policjant zareagował błyskawicznie. Wskoczył do łodzi strażników Społecznej Straży Rybackiej, którzy patrolowali akwen i razem z nimi dodpłynął do tonących mężczyzn. Jednego z nich wciągnęli na łódkę, drugiego natomiast doholowali na ląd. Dzięki szybkiej pomocy tonącym nic się nie stało i nie potrzebowali pomocy medycznej.