Minister Teresa Piotrowska z wizytą u wielkopolskich policjantów

Data publikacji: 31.10.2014

- 100 mln zł, które w 2015 r. zostaną przeznaczone na nowe radiowozy i inne pojazdy dla Policji to duże pieniądze, które przyniosą znaczący efekt - powiedziała minister Teresa Piotrowska w Poznaniu. Podczas wizyty w Komendzie Wojewódzkiej Policji szefowa MSW zapoznała się z pracą na stanowisku kierowania wielkopolskiej Policji.

Minister Teresa Piotrowska brała udział w Poznaniu w spotkaniu z młodzieżą społeczności PaT. „Profilaktyka a Ty” to jeden z największych programów edukacyjnych KGP adresowany do młodych ludzi. Przed spektaklem spotkała się z wielkopolskim Komendantem Wojewódzkim Policji insp. Rafałem Batkowskim. Podczas wizyty w komendzie zastępcy komendanta przedstawili szefowej resortu spraw wewnętrznych informacje o stanie bezpieczeństwa na terenie Wielkopolski.

Podczas spotkania z wielkopolskimi policjantami minister Teresa Piotrowska poinformowała również, że w budżecie Policji na 2015 r. 100 milionów złotych zostanie przeznaczonych na wymianę policyjnej floty oraz innych środków transportu. Planowane są zakupy m.in. radiowozów, samochodów osobowo-terenowych, furgonów, ale także śmigłowca, różnego rodzaju łodzi i quadów. Pisaliśmy o tym tutaj.

Szefowa MSW podkreśliła, że środki finansowe na zakup nowych radiowozów to nie jednorazowa decyzja, tylko konsekwentne działanie, tak jak z programem standaryzacji komend. - Będziemy konsekwentnie doposażyć Policję, żeby efekty były widoczne, żeby policjanci mieli dobre warunki pracy, aby wykonywać swoje obowiązki i zadania - powiedziała minister spraw wewnętrznych.

Źródło: MSW