Data publikacji: 28.10.2014

7 – letni Adrian ze Zduńskiej Woli bardzo chce być policjantem. Marzył też o otrzymaniu policyjnej maskotki. W realizacji tego pragnienia pomogła siostra chłopca, która przesłała e-mail do Gabinetu KGP z nietypową prośbą.

Korespondencja oczywiście nie pozostała bez odpowiedzi. Pracownicy z KGP natychmiast skontaktowali się ze swoimi kolegami w Zduńskiej Woli. Wszystko udało się zorganizować tak, że Adrian w dniu swoich 7. urodzin odwiedził komendę Policji w swoim rodzinnym mieście.

Wizyta, którą chłopiec odbył w towarzystwie Mamy i Siostry, rozpoczęła się od spotkania z Komendantem Powiatowym Policji. Inspektor Włodzimierz Kłobus złożył jubilatowi serdeczne  życzenia. Adrian otrzymał też wymarzoną maskotkę i wiele gadżetów związanych z tematyka policyjną. Do życzeń dołączył się także Komisarz Błysk, maskotka Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Adrian mógł przyjrzeć się z bliska pracy policjantów. Zobaczył centrum dowodzenia, strzelnicę, salę ćwiczeń i areszt. Największą radość sprawiła mu wizyta w strzelnicy, gdzie mógł celować do tarczy z broni laserowej. Mamy nadzieję, że dzięki wizycie w komendzie były to dla niego niezapomniane urodziny.