Policjanci zabezpieczali i biegli w 15. Poznań Maratonie

Data publikacji: 14.10.2014

Na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się trzecia edycja targów dla osób aktywnych sportowo – Poznań Sport Fair, gdzie można było odwiedzić stoisko wielkopolskiej Policji. Zwieńczeniem targów był 15. Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza, w którym udział wzięło ok. 7,5 tys. osób, w tym blisko 90 mundurowych. W ramach tej imprezy policjanci i policjantki walczyli także w III Biegu Maratońskim o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu.

Drugi weekend października minął w Poznaniu pod znakiem sportu. Na Międzynarodowych Targach Poznańskich w dniach 10-12 października br. odbyła się trzecia edycja targów dla osób aktywnych sportowo – Poznań Sport Fair. Wielkopolska Policja przygotowała z tej okazji stoisko z wieloma atrakcjami dla odwiedzających imprezę. Obecny był także ulubieniec najmłodszych – sierżant Pyrek.

Policjanci rozdawali uczestnikom przedsięwzięcia materiały profilaktyczne. Najmłodsi mieli okazję poznać zasady bezpiecznego korzystania z dróg w specjalnie przygotowanym miasteczku ruchu drogowego. Na stoisku IPA każdy mógł zobaczyć wzory policyjnego umundurowania z różnych państw świata. Nie zabrakło także rywalizacji i konkursów. Orientacja w alkogoglach, tor rowerowy, test na refleks i koordynację na urządzeniu Piórkowskiego czy konkurs wiedzy o pierwszej pomocy, przyciągnęły rzesze uczestników.

Zwieńczeniem sportowego weekendu 12 października br. był zorganizowany już po raz 15. przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji, Poznań Maraton im. Macieja Frankiewicza. Trasa Maratonu biegła przez cały Poznań, ze startem i metą zlokalizowaną właśnie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. O bezpieczeństwo rywalizujących biegaczy oraz zapewnienie objazdów dla poruszających się samochodami po mieście dbało ponad 180 funkcjonariuszy z poznańskiej Policji.

W ramach Maratonu odbył się także III Bieg Maratoński o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu. Wielkopolski Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Rafał Batkowski nagrodził z blisko 90 mundurowych, biorących udział w Maratonie, najlepszą policjantkę i najlepszego policjanta. Pucharami zostali wyróżnieni: sierż. Katarzyna Sammler z KMP w Poznaniu (czas 3:49:06) i asp. Paweł Jankowski z KMP we Wrocławiu (czas 3:06:11).